Ani ve čtvrtém kole Táborské hasičské ligy nepadal

Vydáno dne 25. 06. 2013 (2878 x přečteno)

V sobotu 22. června se na fotbalovém hřišti v Košicích konalo 4. kolo Táborské hasičské ligy. O pohár starosty obce bojovalo 14 ženských a 28 mužských družstev. Hlavním rozhodčím a zároveň startérem byl Jaromír Mendl z Přehořova, předčasné starty pískal Jaroslav Paulus ze Strmilova, odkud dorazila i časomíra celého VII. ročníku ligy. U kádě stál František Vostoupal a u čáry stříkání Jaroslav Cícha, oba z místního SDH.

Hasičskému klání předcházela dopolední soutěž dětí. Kategorii přípravka (0-6 let) vyhrálo béčko z Košic (čas 25.66 s). Kategorii mladý hasič (6-11 let) vyhrálo domácí béčko (čas 21.76 s). Druhé místo patřilo Oltyni (čas 23.61 s). Starší kategorii (11-15 let) vyhrálo Veselí nad Lužnicí (čas 18.16 s). Těsně za nimi skončila Rybova Lhota (čas 18.18 s).

Ve 13:15 hodin se rozjela soutěž mužů. Nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo Chářovic. Na vítězství jim stačilo dát čas 17.45 s. Za tento výkon si kluci převzali od starosty obce vítězný pohár a spoustu hodnotných cen. Požární útok v podání béčka z Ústrašic měl hodnotu 17.82 s. Za krásný osobáček si připsali 17 bodů. Další čas pod 18 vteřin, přesněji 17.91 s, dal Žďár i Holašovice. Jelikož levý proudař ze Žďáru měl sraženo rychleji, jeho tým se udržel na 3. místě. Pro páté místo si doběhlo áčko ze Dvorců. Kvůli prostřiku na pravém proudu zakončilo v čase 18.37 s. Na 6. místě skončila Řepeč (18.62 s), dále Daměnice (18.96 s), Chrbonín A (19.10 s) a Zhoř (19.30 s). První desítku uzavíraly Vesce (19.73 s). Jedenáctý Strmilov měl problém na pravém proudu. Časomíru zastavil za 20.09 s. Béčko z Tučap dosáhlo času 20.30 s. Levý proudař z Kamenice nad Lipou také prostříkal, proto čas 20.35 s. Hned za nimi, na 14. místě, skončily Slapy, které čekaly na vodu. Výsledek činil 21.13 s. Obdobný problém se ukázal u Želče (22.57 s). Obora A měla ve výsledkové listině čas 22.09 s. Ani Krátošice si moc nepolepšily. Proudaři rozsvítili terče v čase 22.63 s. Velké prostřiky měli i proudaři z Heřmanče. Celkově 18. místo za čas 22.99 s. Áčko z Tučap opět kleslo dolu. Pro dnešek si připsalo čas 23.26 s za prostřik na levém proudu. Dvacáté místo ukořistili muži z Kozmic (23.59 s). Lepší výsledek očekával i Chýnov. Na levém proudu bylo oproti pravému rozdíl 5-ti vteřin. Celkový čas 24.20 s. Na 22. místě se umístila Oltyně (24.33 s), za ní nováčci ze Drunče (25.13 s). Propadák dne byl v případě Chotěmic. Levý proudař při výběhu od základny zakopl a nestihl doběhnout na své místo. Po zdlouhavém míření srazil v čase 26.16 s. Také domácí měli smůlu. Levý proudař nestihl na konci zapojit proudnici, proto zpoždění 10 vteřin. Výsledný čas Košic měl hodnotu 29.94 s. Poslední dokončený útok předvedl Chválkov. Zdržení bylo zřejmé již od začátku. K tomu se přidaly prostřiky a byl tu čas 33.53 s. Svůj pokus nedokončily Jaronice (proudař daleko od terče) a Bohdalín (zlomená savice přes hranu kádě).

Nejrychlejší útok na 2B měly ženy z Daměnic B. Prvenství si odvezly za čas 19.15 s. Jejich kolegyně z áčka se nenechaly zahanbit a skončily hned za nimi na 2. místě. Na displeji časomíry měly čas 19.27 s. Bronz patřil ženám z Ústrašic. Ve výsledkové listině měly zapsaný čas 19.94 s. Na 4. místě skončily želvičky z Chrbonína. Bohužel čekaly na levou proudařku, proto čas 20.17 s. Pětku obsadily Chotěmice, jejichž strojnice na základně zápasila se spoji. Kvůli pozdní vodě byly sestřiky až v čase 21.02 s. Na 6. místě skončily domácí hasičky. Ty zakončily útok za 21.22 s. I tak ale sklidily potlesk publika. Áčko z Kamenice nad Lipou zastavilo levý terč na hodnotě 21.26 s. A opět se ukázala slabost drobných dívek. Pravá proudařka ze Zhoře nestihla doběhnout k terči a včas ho srazit. Vše se jí povedlo dokončit za 22.78 s. Na 9. místě se umístily dorostenky z Kamenice nad Lipou B (22.97 s). Čekat na vodu musely Dvorce B, které uzavřely desítku umístěných s časem 23.30 s. V případě Nové Včelnice chybovala pravá proudařka, která ztratila klubíčko hadice. To jí strojnice brzy zaplnila vodou a sama nemohla dostříknout na terč. Výsledný čas činil 27.63 s. Nedokončený pokus měla děvčata z Kozmic (proudařky daleko od terčů). Ženy z Oltyně a Dvorců A (nenašroubovaný koš) byly diskvalifikované.

Finálový rozstřel dopadl následovně. Prvenství ze základního kola obhájily Chářovice. Na 2B dali krásný čas 15.07 s. Za nimi skončily Holašovice (16.33 s, prostřik na LP) a Žďár (16.90 s). Rozdělovač z Ústrašic B lehce zkrátil proudy, proto výsledný čas 18.21 s. Svůj útok nedokončilo áčko ze Dvorců, poté, co levý proudař měl zavřený přívod vody.

Při závěrečném nástupu byli ještě vyhlášeni nejlepší proudaři – Martina Lenhartová z Daměnic (18.11 s) a Zbyněk Novák z Chotěmic (17.26 s). Družstvo Holašovic si nakonec ještě odvezlo sud piva, poté, co pořadatel soutěže losoval bonusovou cenu pro zúčastněné týmy.

Příští týden 29.6.2013 se koná noční soutěž v Tučapech, kam jsou všichni příznivci tohoto sportu srdečně zváni! Více informací naleznete na webu THL nebo na facebookových stránkách.

Průběžné pořadí po IV. kole:

Muži: 1. Žďár (JH) - 62 b, 2. Holašovice (CB) – 49 b, 3. Chářovice (BN) - 44 b, 4. Bohdalín (PE) - 43 b, 5. Dvorce A (TA) - 41 b.

Ženy: 1. Daměnice A (BN) – 26 b, 2. Chotěmice (TA) - 24 b, 3. Dvorce A (TA) – 20 b, 4. Kamenice nad Lipou A (PE) – 16 b, 5. Zhoř (TA) – 13 b.

Zdroj: thliga.cz