Bookmark and Share

Do Tučap se sjeli dobrovolní hasiči - 3.7.2010

Vydáno dne 07. 07. 2010 (6025 x přečteno)

Máme za sebou osmou soutěž Táborské hasičské ligy. Tentokrát šlo o VII. ročník soutěže O putovní pohár obce Tučapy. Noční klání se konalo na hlavním fotbalovém hřišti za pomoci místních sportovců. Této atraktivní soutěže se zúčastnilo zatím nejvíce družstev z celé sezony, tedy 16 ženských a 41 mužských týmů.

Vše vypuklo po jejich nástupu, kde nás přivítal Jiří Kubeš zastupující místní dobrovolné hasiče a starosta obce p. Kuttelwascher. Na dodržování ligových pravidel dohlížel startér a zároveň hlavní rozhodčí J. Novák ze Soběslavi, správné nasazení koše před ponorem savice do vody kontroloval J. Janoušek ze Zhoře u Tábora a nedotknutelnost čáry stříkání J. Čihák z Dlouhé Lhoty. Běhalo se střídavě na 2 základny, aby se soutěž urychlila. Její přípravu museli hasiči zvládnout do 3 minut. Diváci měli možnost celou událost sledovat na videostěně s přímými záběry na běžce. V průběhu večera probíhala také doplňková soutěž v kýblšpricu a posléze v motání hadic na čas o živé sele.

To si nakonec odvezl ,,béčkař,, z Urbanova.

Kolem 20:30 hodin se začaly řadit do přípravných boxů ženy. Měly výhodu, že na svůj výkon neměli ještě úplnou tmu. Trať byla ale po zbytek soutěže samozřejmě osvětlená. Nejlepší čas večera předvedla opět děvčata ze Dvorců. Dočasné držitelky nejvyššího počtu bodů předvedly jejich stabilní útok za 18.70 sekundy. Z Tučap si odvezly pohár za 1. místo s spoustu hodnotných cen.
Stříbrná příčka patřila holkám z Chotěmic. Ty i s mírným prostřikem na levém proudu zdolaly 80-ti metrovou dráhu za 19.34 sekundy. Svůj rekordní čas si daly hasičky z Chrbonína. Tím vyvrátili tvrzení, že na noční soutěži padají horší časy. Děvčata si před útokem velmi věřila. Dneska to už musí přijít, říkaly. Poslaly dopředu výbornou vodu, což proudařky zakončily sestřiky terčů v čase 19.37 sekundy. Nelze ani popsat jakou měli radost poté, co moderátor řekl jejich dosažený čas.
Čtvrté místo patřilo ženám z Kamenice nad Lipou. Levá proudařka měla menší problém u terče, proto dosáhly času 20.14 sekundy. Na 5. místě se umístily ženy z Košic za čas 21.23 sekundy. Dále byla Řepeč (22.14 s), Kozmice (22.40 s), Zhoř u Tábora (23.00 s) a domácí děvčata, která běžela za bouřlivého potlesku obecenstva. Dosáhly času 23.46 sekundy. Nevydařený čas 26.94 sekundy daly ženy z Urbanova z okresu Jihlava. 11. místo měly ženy z Noskova (30.36 s), poté se umístila Želeč (30.43 s) a Křenovice (31.02 s). Diskvalifikované byly ženy z Rodné a Nové Včelnice.
Neúspěch patřil Malešicím.

Po krátké pauze se přestavili terče na 100 metrovou trať a mužské klání mohlo začít. Nejlépe se dařilo mužům ze Žďáru. Perfektně rozběhnutý útok byl zakončen rychlými sestřiky v čase 17.99 sekundy. Bohužel rekord dráhy nepadl. Ten z loňského roku drží s časem 17.29 sekundy Sedlatice, kterým pro tentokrát patřilo 2. místo za dosažený čas 18.20 sekundy. Kvůli prostřiku levého proudaře si chlapci nemohli natrvalo odvézt putovní pohár. Bohužel kvůli úpravě rozdělovače nebyli řazeni do bodování. Bronzové místo vybojovali muži z Chotěmic. Bezchybně rozběhnutý útok se pozastavil až na konci, kdy oba proudaři nemohli přes tmu u terčů zastavit časomíru v lepším čase. Tentokrát se jim útok povedl za  18.78 sekundy. 4. místo patřilo hostům z Urbanova za čas 19.06 sekundy. Nepatrně horší útok předvedli muži ze Stoklasné Lhoty. Pomalejší sestřik pravého proudaře zastavil časomíru na 19.09 sekundy. Se 13-ti připsanými body jsou kluci ale jistě spokojeni.
Na 6. místě skončila Kamenice nad Lipou. Hezky odběhnutý útok mohli diváci vidět za 19.89 sekundy. O příčku níže dopadli sousedi ze Dvorců s časem 19.92 sekundy. Dále za čas 19.95 sekundy připadlo 8. místo družstvu z Jindřichohradeckého Heřmanče. Domácí Tučapy A také vyvrátili fakt,
že pořadatelům soutěže se moc nedaří. Byli zřejmě motivováni hlasitým potleskem přihlížejících.
Za rozsvícení terčů v čase 19.95 sekundy kluci v oranžových dresech obsadili shodné 8. místo.
První desítku s časem 19.99 sekundy a zároveň časy pod 20 vteřin uzavřel Mirošov z Vysočiny.
Dále se umístil Pikov (20.51 s), Křenovice (20.54 s), za prostřik LP Tučapy dorost (20.61 s)
a Chrbonín A (20.91 s), jejichž pomalou vodu a tím pádem i celý výkon zpomalil košař.
15. místo patřilo dlouholetému týmu ze Zhoře u Tábora  (21.15 s). Dalších 19 míst bylo
v rozmezí 21 - 51 sekund. Mezi pěti diskvalifikovanými byla i Řepeč, která se do nynějška průběžně řadila na 5.místo. Našli se i 2 nedokončené útoky.

Při závěrečném nástupu bylo vyhlášeno mnoho doprovodných cen. Nejprve se vyhlásila nejlepší proudařka večera, kterou byla Kateřina Škrdletová z Chotěmic za čas 17.64 sekundy
a nejlepší, také pravý proudař Martin Hrevuš ze Sedlatic za čas 16.43 sekundy. Tučapského šneka neboli nejhorší platný pokus v limitu připadl na Jiřetice (51.56 s). Dále zde probíhala tipovací soutěž, které družstvo se nejvíce přiblíží svým výsledkem  21 sekundám. Touto cestou vyhráli kluci z nedalekých Mlyn vepřovou kýtu. Ještě se losovalo družstvo, pro které bylo od sponzorů soutěže připraven sud piva. Šťastný los padl na Kozmice.

Po vyhlášení byl pro vítěze připraven ohňostroj. Lidé se nemuseli rozcházet domů, neboť na hřišti pokračovalo disko pod širým nebem až do ranních hodin.

Nyní bude třítýdenní pauza, aby si soutěžící mohli také užít léta a času dovolených.
Příští soutěž se koná 24. července v Kozmicích od 13:00 hodin. Všichni jste srdečně zváni!

Průběžné bodování:
Muži: 1. místo Chotěmice (113 b), 2. Dvorce (89 b), 3. Žďár (88 b), 4. Chrbonín A (73 b),
5. Stoklasná Lhota (54 b)
Ženy: 1. místo Dvorce (112 b), 2. Chotěmice (93 b), 3. Kamenice n/L (78 b), 4. Chrbonín (67 b),