Dobrovolní hasiči ukončili sezonu ve Zhoři u Tábor

Vydáno dne 29. 10. 2010 (4002 x přečteno)

V sobotu 25. září 2010 naposledy změřili své síly dobrovolní hasiči z Táborské hasičské ligy. Patnáctý ročník Memoriálu Josefa Tupého poprvé doprovázelo podzimní deštivé počasí. To ale neodradilo diváky ani soutěžící. Posledního kola se zúčastnilo 32 mužských a 12 ženských družstev.

Byla znát měsíční pauza, jelikož nepadali nijak překvapivé časy, které by se zapsali do TOP 10 rekordních časů THL. Celkové pořadí pro rok 2010 nebylo ještě pro nikoho jisté. Čtrnácté kolo s ním mohlo ještě zamíchat. Nakonec se žádné změny neděli a vše dopadlo dle očekávání.

Ve Zhoři se nejlépe vedlo mužům z Chotěmic, kteří si výsledným časem 17.91 s pojistili celkové ligové prvenství. Jejich požární útok doprovázený bouřlivým potleskem si nenechal nikdo ujít.

img

img

Chlapci nezklamali své fanoušky a předvedli jim bravurní souhru 7 lidí. Letos si vítězství tvrdě vybojovali.

img

Druzí v soutěži a nakonec i celkově skončili muži ze Žďáru (JH). Čas 18.03 s však také značí o velmi dobré výkonnosti týmu. Poté se zde stala ojedinělá věc. Dvorce dokončili svůj útok v naprosto stejném čase jako Žďár. Jak se píše v pravidlech, bodováni budou stejně, ale ve výsledkové listině soutěže jim patřilo 3. místo, jelikož žďárský proudař byl rychlejší. Čtvrté místo obsadilo domácí ,,áčko,, které se místnímu publiku předvedlo s časem 18.85 s. Toto byl pro Zhoř nejlepší letošní výsledek. Jak se říká - ,,To nejlepší nakonec,,. První pětku uzavřeli kluci z Heřmanče. Hasiči z Jindřichohradecka dokončili svůj útok v čase 19.08 s. Šesté místo tentokrát obsadili již známí muži z Řepče. Zastavit časomíru zvládli za 19.45 s. Kamenice nad Lipou si po dlouhé době opět zvládla dát jeden z lepších časů, ten dnešní činil 19.50 s  a nakonec stačil na šťastné 7. místo. Překvapením dne byli také dorostenci ze Dvorců. Nikdo by nepomyslel na to, že předvedou takový výkon. Tentokrát vybojovali 8. místo za čas 19.78 s. Tyto 4 naposledy zmíněná družstva mají příští rok šanci dosáhnout na stupně vítězů. Devátá příčka patřila Chrbonínu A, kterému bohužel klesá výkonnost. I tak za čas 19.86 s obsadili 9. místo. Další raritou byli Daměnice z Benešovska. Nejen že dali stejný čas jako Chrbonín A, ale i oba proudaři sestříkli své terče souběžně. Tedy čas 19.86 s a 10. místo. Další výsledky byli nad 20 vteřin. Jedenácté místo měl Strmilov za čas 20.13 s a dále skončil Načeradec z Benešovska s časem 20.26 s. Krátošice ukázali jeden ze svých lepších časů, tedy 20.45 s. Čas 20.58 s si připsal legendární tým ze Zhoře B. Patnácté místo a 1 bod dostali Kozmice za čas 21.96 s. Dále se ve výsledkové listině psali časy nad 23 vteřin. Patřili týmu: Slap (23.11 s), Dačic (23.26 s), Stoklasné Lhotě (25.74 s), Moravči (27.54 s), Choustníku (28.27 s), Bezděčínu (28.69 s), Chrbonínu B (29.12 s), Kloužovic (29.93 s), Želči (33.01 s) a Zárybničné Lhotě (36.53 s). Další týmy jako Obora, Košice, Dolní Němčice (JH) a Tučapy dorost byli diskvalifikované za porušení pravidel THL. Neúspěšným pokusem se vyznamenali muži z Jankova (BE), Mirošova (JI) a Drachkova (STR).

img

V polovině základního kola mužů nastoupily na druhou základnu ženy. Běhaly s nimi střídavě, aby se soutěž urychlila. Na dráze o délce 80 metrů se nejlépe předvedly ženy z Kamenice nad Lipou. Jejich čas 19.55 s pro tentokrát nikdo nepřekonal, proto si mohly převzít vítězný pohár a spoustu dalších hodnotných cen.

img

Druhé místo si po dlouhé době nezdarů zasloužily ženy z Nové Včelnice.
Za čas 20.26 s si připsaly 13 bodů.

img

Bronzové místo obsadily ženy z Chotěmic. Ty neponechaly nic náhodě. Zaběhly si požární útok na jistotu, aby je ženy z Kamenice neměly šanci obrat o celkové 2. místo v lize.
I tak s časem 20.50 s obsadily ve Zhoři hezké 3. místo.

img

Pod stupněm vítězů zůstaly ženy z Načeradce s časem 20.65 s. Pětku uzavřely děvčata z Chrbonína. Útok se jim zřejmě nevydařil, tak jak původně chtěly. Pravá proudařka ukončila běh časomíry až za 22.83 s. Ženám z Tučap se povedl útok za 26.02 sekund, za což si letošní nováčci přičetly 7 bodů.
Ve Zhoři se letos poprvé ukázaly ženy ze Dvorců B. Pád koše hned od začátku nenasvědčoval dobrému času. Nakonec vše stihly za 27.28 s.

img

Rozsvítit kontrolku terčů v čase 27.91 s se povedlo holkám z Řepče. Deváté místo patřilo teprve učícím se ženám z Obory. Dnes měly čas 28.92 s. Za nimi skončila Želečská děvčata s časem 29.98 s. Ta uzavřela desítku dokončených útoků. Dotáhnout vše do konce se nepodařilo ženám z Košic. Kvůli utopení proudařky musely svůj útok vzdát. Ani největším favoritkám celé sezony Dvorcům A se na poslední soutěži nedařilo. Svůj pokus musely ukončit. Uklouznutí košařky by ani tak nevadilo jako poslání vody do hadic, které ještě nebyli roztažené. Děvčata však měla dostatečný náskok, že se už nemusela bát soupeřů.

Po desetiminutové pauze následovalo finále 5-ti nejlepších mužů o finanční hotovosti. Běhali na stejné dráze jako v základním kole, tedy na 3B. Poslední skončila domácí Zhoř A s časem 22.83 s. Čtyřka zůstala pro Dvorce za čas 19.28 s. Třetí místo obsadila Heřmaneč za rovných 19 sekund. Chotěmice zastavili časomíru taktéž za rovný čas 18 sekund. To ale nestačilo na rychlejší Žďár, který vyhrál finále za výkon 17.82 s.

Soutěžní den byl klasicky zakončen vyhlášením výsledků. Všechna nastoupená soutěžní družstva si na památku odvezla diplom a mnoho hodnotných cen.

img

Prvních 5 týmů v obou kategoriích dostala navíc pohár. Ocenění pro nejrychlejší proudařku získala Kateřina Škrdletová z Chotěmic za čas 19.20 s a v mužské kategorii měl nejlepší sestřik terče Petr Podlipný a to za 17.75 s. Žďárského proudaře opět nikdo nepřekonal. Nejlepší košařkou se poprvé stala Eva Punčochářová z Chrbonína za čas 4.49 s a kolega z mužské kategorie Radek Kovář z Řepče našrouboval koš za 3.84 s.

Pořadatelé také vyhlásili tipovací soutěž o 1 litr rumu, která probíhala na webových stránkách ligy. Týmy si měli tipnout, jaký čas dosáhne vítězné družstvo v mužské kategorii v základním kole. Nejblíže se trefily ženy z Tučap. Ty udaly čas 17.93 sekund. Dělili je pouze 2 setiny vteřiny od chotěmického času 17.91 s.

Poslední letošní soutěž ze seriálu Táborské hasičské ligy je za námi, ale ještě nemusíme smutnit, protože příští týden 2. října 2010 od 19:00 hodin se koná slavnostní vyhlášení v KD Košice. Tam teprve začnou ty pravé oslavy vítězů i poražených. Protože ,,Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!,, Myslím, že mnozí nedělají tento sport jen kvůli výhře, která obnáší tvrdou dřinu, ale hlavně pro radost. Velkou oběť přináší i rozhodčí a časomíra ze Strmilova, neboť bez těchto lidí by to nešlo!

Pokud jste zvědaví, jak to nakonec všechno letos dopadlo, přijeďte se podívat na slavnostní vyhlášení do Košic. Všichni jste srdečně zváni!