Dobrovolný hasiče v Kozmicích nezastavil ani déšť

Vydáno dne 04. 08. 2010 (5768 x přečteno)

V sobotu 24. července 2010 se po 14-ti denní pauze konala soutěž O pohár SDH Kozmice zařazená do seriálu Táborské hasičské ligy.

Devátému kolu nepřálo počasí, na které jsou už domácí zvyklí, neboť jim každoročně prší. I tak se stalo letos. Nezaskočilo to však diváky ani soutěžící družstva, kterých bylo pro tentokrát 24 mužských a 11 ženských. Běhalo se od 13:30 hodin na místním fotbalovém hřišti.

Nejrychlejší požární útok předvedli muži ze Žďáru od Jindřichova Hradce. I s poupravenou sestavou zapříčiněnou zraněními některých členů družstva ukázali, že je od boje o vítězství neodradí ani deštivé počasí. Nakonec vše klaplo tak jak má a proudaři srazili terče v čase 18.40 sekundy. Za to si žďárský kluci letos po třetí odvezli zlatý pohár pro vítěze. Na 2. místě zabodovala Stoklasná Lhota. Krásně nasazený koš následovala rychlá voda, se kterou si poradili i 4 závodníci běžící dopředu. Časomíra se zastavila na 18.78 sekundy. Pro kluky to znamenalo zatím nejlepší letošní čas a získání stříbrného poháru se 17-ti body k tomu.

img

Na bronzovém stupni vítězů pomyslně stanuli muži z Chrbonína A, kdy levý proudař sestříkl terč v čase 19.30 sekundy. Bramborové, tedy 4. místo velice překvapivě obsadilo domácí družstvo Kozmic. Zřejmě pomohla hlasitá divácká podpora. Stačilo přesné míření na proudech a ve výsledkové listině se objevil čas 19.58 sekundy. Myslím, že svůj rekordní čas pod 20 vteřin hasiči pořádně oslavili na večerní zábavě.

img

Páté místo tentokrát patřilo Chotěmicím za prostřik pravého proudaře, kterého zaskočila rychlá voda. Za čas 19.80 sekundy si kluci  připsali 11 bodů. Na 6. místě skončili Tučapy A za čas 19.88 sekundy. Pomalu našroubovaný koš zavinil pozdní vodu. I tak tučapští proudaři měli nejrychlejší sestřiky dne a byli také posledním družstvem s konečným časem pod 20 vteřin. Sedmé místo si zasloužili mladíci z Heřmanče na Jindřichohradecku. Hezky rozběhlý útok zpomalil pravý proudař, který srazil terč v čase 20.22 sekundy. Že se moc nedařilo proudařům, jsme mohli vidět i u dalších týmů. Mirošovský levý proudař dokončil útok v čase 20.58 sekundy, za což bylo 8. místo. Deváté místo obsadili Košice s časem 21.88 sekundy. První desítku opět uzavřela Řepeč. Bohužel 6-ti vteřinový prostřik pravého proudaře zastavil časomíru na hodnotě 23.71 sekundy. Uvidíme, jak se mu bude příště dařit doma. Dále skončil Jetřichovec z Pacovska za prostřik PP (23.73 s), Tučapy dorost za koš v 10-ti vteřinách (24.15s), Krtov (24.83s), Zhoř u Tábora za neposedný rozdělovač (28.34s) a Kamenice n/L za nedoběhnutí LP (32.91s). Problémy na proudech měla také Nová Včelnice (32.91s), Dačice (33.71s) a Zárybničná Lhota (35.11s). Soutěže se dále zúčastnila Moraveč (35.96s), Chrbonín B (39.79s), nováček Strmilov (44.22s), Krátošice (46.08s), Nová Ves (50.34s) a Chrbonín C s nedokončeným pokusem.

Po 30-ti minutové pauze potřebné k přesunutí terčů následovalo jako vždy klání žen. Je znát čas dovolených, proto mnohá družstva nebyla zcela kompletní a půjčovala si závodníky. I ženy ze Dvorců šli v pozměněné sestavě. To ale neměnilo na tom, že opět předvedli velmi kvalitní výkon. Dokonce jako jediný pod 20 vteřin. Sedmičlennému družstvu  ze Dvorců se útok povedl za 18.32 sekundy, čímž si připsali za 1. místo 15 bodů. Je to poprvé, co se pořadatelům tak dařilo. I ženy z Kozmic si dali na domácím hřišti svůj dosavadní nejlepší čas 20.33 sekund. Za to si převzali pohár za 2. místo a spoustu hodnotných cen. Na bronzový post dosáhli ženy z Chrbonína s výsledným časem 21.10 sekundy. Pro 4. místo si doběhli ženy z Nové Včelnice, kterých se letos drží smůla. Ale zde se to konečně zlepšilo. Levá zapůjčená proudařka srazila terč v čase 21.24 sekundy. Na 5. místě skončili, jako jejich hoši, děvčata z Chotěmic. S pomalejší vodou proudařky zdolali terče za 21.37 sekundy. Na 6. místě byli ženy z Jetřichovce na Pelhřimovsku, které dali čas 23.35 sekundy. Sedmé místo patřilo Řepči za výsledek 24.42 sekundy. Dále skončili Tučapy (24.44s), Kamenice n/L, kde se pravá proudařka zdržela na základně a svůj úkol dokončila až v čase 24.47 sekundy. Desítku uzavírala Moraveč s pomalou vodou a setřiky v čase 26.74 sekundy. Poslední místo patřilo holkám z Radenína za čas 28.31 sekundy.

I zde se konalo finále na 2B. Však neobvyklým způsobem, kdy pořadatelé k účasti vylosovali 6 smíšených družstev. Na 1. místě skončili muži z Heřmanče (17.22s), na 2. místě Zárybničná Lhota (20.02s), na 3. místě Chrbonín B (20.44s). Čtvrté místo vybojovali ženy z Kamenice n/L (21.00s). Páté místo patřilo mužskému kolektivu z Krtova (24.83s) a 6. místo ženám z Radenína (29.59s).

Po šesté hodině proběhlo vyhlášení soutěže. Nezapomněli ani na nejlepšího proudaře Petra Podlipného ze Žďáru s časem 17.12s a proudařkou dne se stala Kateřina Vejdová ze Dvorců za čas 18.18s. Poté následovala taneční zábava. Chladné počasí však nepřilákalo moc návštěvníků.

Příště nás čeká soutěžní víkend. V sobotu 31.7. 2010 od 13:00 hodin můžete navštívit soutěž O pohár starosty obce Řepeč. A neobvykle v neděli 1.8.2010 od 11:00 hodin můžete zajet do Chotěmic a zjistit, kdo získá vítězný pohár od místního SDH. Všichni jsou srdečně zváni!

Průběžné celkové pořadí:
Muži: 1. místo Chotěmice (126 b), 2. Žďár (108 b), 3. Dvorce (90 b) 4. Chrbonín A (89 b), a 5. Stoklasná Lhota (73 b).
Ženy: 1. místo Dvorce (127 b), 2. Chotěmice (101 b), 3. Kamenice n/L (82 b), 4. Chrbonín (78 b) a 5. Nová Včelnice (65 b).