Memoriál Michala Velíška

Vydáno dne 01. 07. 2010 (5359 x přečteno)

Chrbonín – Je za námi poslední předprázdninový víkend a další hasičské klání. V sobotu 26. června jsme se podívali do Chrbonína na Memoriál Michala Velíška. Osmý ročník soutěže v požárních útocích doprovázelo slunečné počasí, dobré občerstvení, muzika, ale i nálada zúčastněných. Touto soutěží se Táborská hasičská liga dostala do své poloviny. Na sedmé kolo přijelo 9 ženských a 28 mužských družstev.

Před samým začátkem nám domácí předvedli, jaké nástupce si vychovávají. Proběhl ukázkový útok mladých chrbonínských hasičů, kteří jdou ve stopách svých rodičů a sklízejí úspěchy na dětských soutěžích. Poté Stanislav Chlada provedl úvodní řeč, zopakoval pravidla THL a zahájil soutěžní klání.  Bohužel musel zastoupit starostu obce J. Tupého, který měl povinnosti mysliveckého trubače na Žehušické oboře. Na regulérnost dohlíželi oblíbení táborští rozhodčí - pan Šustr, Čihák a Janoušek. Strmilovské časoměřičské trio Helenka, Jarda a Ruda zahájilo svou práci 20 minut po 13. hodině.

Na týmech je znát, že se již dostávají do tempa, neboť zde bylo k vidění prozatím nejvíce dosažených časů pod 20 vteřin. Nejlepšího výsledku dosáhli muži z Chotěmic. Ti si chtějí své celkové prvenství udržet, proto jsou s 20 body nadmíru spokojeni. To se ale nevyrovnalo radosti z toho, když na displeji uviděli 17.25 sekundy. Tím si o 3 setiny zlepšili svůj rekordní čas, který byl starý pouhé 2 týdny.

img

Zlaté místo uteklo Drachkovu ze Strakonicka. Kluci s domovským dresem neobvyklé černé barvy dosáhli času 17.98 sekundy.

img

Na 3. stupni vítězů vstanuli hasiči ze Dvorců, kterým se letos velmi daří. V této obci je hasičský sport také všemi oblíbený. Ti dosáhli času 18.02 sekundy, se kterým se dlouho drželi na špici. Čtvrté místo patřilo domácímu ,,áčku,, za čas 18.38 sekundy, čímž si zlepšili průběžné pořadí. První pětici uzavřeli muži ze Řepče. Perfektní sestřiky proudařů měli za výsledek 19.08 sekundy. Možná že tu máme další tým, který má šanci dosáhnout na vrcholové příčky ligy.

img

Z Jihlavska si pro 6. místo a čas 19.10 sekundy dojeli muži z Mirošova. Velmi nadějným týmem je také dorost z Tučap, ale všechno nejde hned od začátku. Zkušenosti jsou zapotřebí všude. Pro tentokrát si kluci doběhli pro 7. místo za čas 19.21 sekundy.

img

Těsně za nimi byla Kamenice nad Lipou, která prolomila smůlu a letos poprvé docílila času pod 20 vteřin, tedy 19.25 sekund. Na 9. místo se ve výsledkové listině zařadili mladíci z Heřmanče. Jejich nejlepší letošní ligový čas zde činil 19.41 sekundy. Ani Tučapům A se nezadařilo o moc lépe. Menší prostřik pravého proudaře činil hodnotu 19.56 sekundy čímž uzavřeli první desítku umístěných. Další příčky patřili Stoklasné Lhotě (19.81 s), Chrbonínu B (20.45 s), Zhoři u Tábora (20.55 s), Košicím A (21.05 s) a Chrbonínu C (21.34 s). Na 17. místě skončili jedni z favoritů, a to Žďár s časem 21.37 sekundy. Vše se zpomalilo už na koši, což nešlo nikterak dohnat. Dále se umístili týmy z okolí jako např. Nová Ves u Chýnova (23.05 s) a Choustník (24.26 s), Radkov z Jihlavska (24.32 s), Nová Včelnice (28.03 s), Krtov (29.23 s), Kozmice (29.70 s), Kloužovice (31.61 s), Terezín (45.77 s), Chýnov (1:01.04 s), diskvalifikované Mlýny a Vesce s nedokončeným pokusem.

Po krátké pauze se představily ženy. Očekávaně nejrychlejšími opět byla děvčata ze Dvorců i když menší zaváhání pravého proudu navýšilo čas na 18.25 sekundy. Prozatím svými suverénními výkony získávají dostatečný náskok v průběžném bodování. Že by ligový titul opět padl do rukou jim?

img

Druhé místo si zasloužily holky z Kamenice nad Lipou. Krásně rozběhnutý útok nasvědčoval dobrému času. Tak se stalo. Výsledek nakonec činil 19.45 sekundy.

img

Na 3. místě skončily domácí ženy z Chrbonína. Jejich mladičké proudařky ještě sbírají zkušenosti, ale snad brzy přijde jejich čas. Pravá proudařka rozsvítila terč v čase 20.72 sekundy.

img

4. místo obsadil tým ze Řepče. Děvčata měla pomalejší vodu, proto dosažený čas činil 21.49 sekundy.

img

Až 5. místo nakonec připadlo na Chotěmice. Levá proudařka na konci nestihla zasednout a tlak vody jí rozhodil. Než srazila svůj terč, trvalo 5 vteřin do celkového času 22.80 sekundy. Svou chybou připravila své kolegyně o možnou ,,sedmnáctku,,.Tučapské holky si daly klidnější útok, aby všechny stačily doběhnout na svá místa. Závěrečný čas byl 23.12 sekundy a 6. místo. Že Nové Včelnici se letos opravdu nedaří, jsme mohli vidět i zde v Chrboníně. Útok z počátku vypadal nadějně, jenomže pravé proudařce přišla voda velmi pozdě. Nejspíš se jí udělal na hadici uzlík a už to bylo. Za čas 23.44 sekundy na ně vyšlo 7. místo. Jen o ,,chloupek,, se na předposlední 8. místo propadly ženy z Ústrašic za výkon 23.47 sekundy. Poslední místo patřilo ženám z Kozmic, které byly nakonec diskvalifikované.

I zde proběhlo finále mužů na 2B. Dopadlo skoro jako základní kolo. 1. místo za krásný čas 14.90 sekundy si obhájil tým z Chotěmic, který si s právem nejlepšího mohl jako první vybrat jednu z lákavých cen. Na 2. místě skončil Drachkov za čas 15.45 sekundy. Na 3. místo se vyhoupli muži z Chrbonína A. Ty dali 15.72 sekundy. Dále se umístili Dvorce s časem 16.50 sekundy a Mirošov. S pomalejší vodou sestříkli terče za 17.36 sekundy. Tento problém měli i kluci ze Řepče, kteří dali čas 18.68 sekundy. Na kratší dráze dali dorostenci z Tučap pomalejší útok než na 3B. Skončili poslední na 7. místě za 24.79 sekundy.

Ani tentokrát se nezapomnělo vyhlásit doprovodné ocenění. Skoro všechny putovali do stejného sboru. Nejlepší proudařka dne Kateřina Škrdletová byla z týmu Chotěmic. Upomínkovou cenu dostala za excelentní čas 17.31 sekundy. Nejrychlejšího proudaře Zbyňka Nováka vychovali také v Chotěmicích. Jeho úkol při útoku byl splněn za rekordních 16.87 sekundy. Vyhlašovali se i nejrychlejší košaři dne. V ženách pořadatelé ocenili Marcelu Stachovou z Kamenice nad Lipou za nasazený košík za 4.86 sekundy. V mužské kategorii nejrychleji našrouboval koš Pavel Mach odkudkoliv než z Chotěmic. Měl ho tam za 3.74 sekundy.

Po vyhlášení se ještě konal doprovodný program. Muži se přetahovali lanem o živé sele a pro ženy byla připravena pivní štafeta. Tu vyhráli domácí děvčata, která zřejmě pilně trénovala. Soutěžící mohli zůstat na hřišti a využít večerní diskotéky pod širým nebem, která se protáhla až do ranních hodin.

Příští týden 3. července Vás zveme na velmi atraktivní noční soutěž do Tučap. Začátek je ve 20:00 hodin. Myslím, že by si ji nikdo neměl nechat ujít. Jde opravdu o nejlepší soutěž sezony, o čemž vypovídá i počet přihlášených družstev.