O pohár starosty obce Heřmaneč - 29. 5. 2010

Vydáno dne 03. 06. 2010 (5762 x přečteno)

Sobota 29. května 2010 přinesla třetí soutěž požárních útoků z letošního seriálu Táborské hasičské ligy. Opět se bojovalo na Jindřichohradecku a to o Pohár starosty obce Heřmaneč.

V soutěži se představilo 30 mužských a 9 ženských týmů. Pořadatelé svolali ve 13:30 hodin nástup družstev,  na kterém nás přivítal starosta obce. Hlavním rozhodčím byl pan Milan Bruner z Jindřichovic. Časomíra byla pouze pro tentokrát z Mydlovar, a ne jak jsme na THL zvyklí, ze Strmilova. Ti byli na okresním kole v Bechyni. Po nástupu byla svolaná rada velitelů družstev,  kde se pro jistotu ještě zopakovali pravidla Táborské ligy a vše mohlo vypuknout.

Jako první se na startovní listině objevilo družstvo ze Dvorců. Opět pěkně rozběhlý útok, ale zaváhaní levého proudaře Jana Nováka na základně vše zhatilo. Dvorce tedy nedokončený pokus. Na 10. místě se umístila Řepeč s časem 19:91 sekundy.  Kluci určitě chtěli zopakovat výsledek z předešlého týdne,  ale nepovedlo se tak. Deváté místo pro Dačice,  které prolomili smůlu a předvedli pěkný útok s  časem dokončení 19:77 sekundy. Chrbonín A se i přes rychlé sestřiky umístil na místě osmém. To nestačilo na lepší čas než 19:67 sekundy. Na 7. místě se umístili mladíci z Dolních Němčic B, kteří si polepšili oproti minulému kolu ve Ždáře,  jak umístěním, tak hlavně dokončeným časem 19:25 sekundy. Šesté místo patřilo Sedlaticím z Jihlavska. Bohužel pozdní voda ze stroje nestačila na lepší čas než 18:63 sekundy.  Body jim ale nebudou přičteny pro nedovolenou úpravu na rozdělovači. Na 5. místě se umístilo družstvo z Chotěmic. Opět nejrychlejší koš v podání Pavla Macha a nejrychlejší voda ze stroje nasvědčovala pěknému času. Toho ale nevyužil levý proudař Patrik Baláž. Po prostřiku se časomíra zastavila na čase 18:36 sekundy. Muži ze Žďáru prolomili smůlu na THL a s časem 18:17 sekundy se umístili na 4. místě. Pro bronz si doběhli „dudáci" z Drachkova. Na pravém terči bylo sraženo Martinem Uhlíkem v čase 17:87 sekundy. Výsledného času dosáhl na proudu levém Zbyněk Staněk. ýěl hodnotu 18:10 sekundy. Stříbrný  se umístil Bezděkov pod Třemšínem z Příbramska. Pěkně rozběhnutý pokus nasvědčoval skvělému času. Na levém proudu nejrychlejší sestřik dne 17:46 sekundy, kterého dosáhl Václav Mařos. Konečný čas byl na pravém proudu sražen Radkem Boukalem a to za 17:93 sekundy. Asi největším favoritem soutěže bylo družstvo Dolních Němčic „A" . Jak jsme se mohli přesvědčit před týdnem ve Ždáře. A taky to tak bylo. Opět předvedli nejlepší výkon této soutěže. Na 3B zvítězili s časem 17:72 sekundy. Pohár za 1. místo si v kategorii mužů zaslouženě odvezli hasiči z Dolních Němčic A.

Po malé přestávce se zkrátila dráha o 20 metrů. Na 2 „béčka" to nejdříve rozběhli ženy z Nové Včelnice. Určitě očekávali lepší čas než byl jejich výsledný, který měl hodnotu 22:19 sekundy. I tak stačil na celkové 3. místo. Jako další se na start postavili dívky z Tučap. Bohužel problém na levém proudu je stál nedokončený pokus. Jako třetí se na startu předvedli ženy ze Dvorců. Moc pěkně rozběhnutý útok. Na levém proudu nejrychlejší sestřik v ženské kategorii a to 19:08 sekundy,  kterého dosáhla Katka Vejdová. Výsledný čas dosažen pravou proudařkou byl 19:21 sekundy a průběžně 1. místo. Starovní číslo 4. měla Kamenice nad Lipou. Holky v červeném sestříkli terče v čase 20:93 sekundy. Ten jim zajistil 2., tedy stříbrné místo. To už na startu stáli ženy z Chrbonína.
I přes velké prostřiky si zasloužili 4. místo za čas  22:45 sekundy. Další se na startovní čáru postavili ženy z Chotěmic. Po nejlépe našroubovaném koši následovalo zaváhání na savicovém vedení. To holky stálo lepšího umístění i času. Pokus Chotěmic s časem 29:03 sekundy stačil jen na 6. místo. Jako poslední ve startovní listině byly zapsané holky z Urbanova. Velké zdržení levé proudařky na základně stačilo jen na 5. místo s výsledným časem 23:22 sekundy.

Po ženské kategorii hned začalo finále šesti nejlepších družstev mužské časti. Jako první se na startovní čáře ukázali muži z Bezděkova pod Třemšínem. Ale zdržení při připojení „béčkového" vední ke stroji nasvědčovalo, že čas nebude stačit na dobré umístění. Výsledný čas  22:15 sekundy a 5.místo ve finále. Druzí na startovní čáře stanuli Chotěmice. Problém nejdříve na levém proudu na základně a poté nenasazená proudnice na proudu pravém. Chotěmice skončili ve finále po nedokončeném útoku na 6. místě. Třetí startovní číslo a Ždár na startu. Menší zdržení na rozdělovači a 2.místo s časem 15:94 sekundy. Dále své výkony předvedli muži z Drachkova. S časem 16:51 sekundy se umístili na 4.místě. Finále pokračovalo pokusem Sedlatic, které dosáhli stejného času jako Ždár (15:94 s). Pozdější sražení rychlejšího terče je posunulo na 3. místo. Jako poslední  pokus dne předvedli muži z Dolních Němčic „A". Znovu potvrdili roli favoritů a s výsledným časem 15:56 sekundy se ve finále umístili na 1. místě.

Na závěr byly starostou obce předány poháry, diplomy a věcné ceny. Po ukončení soutěže následovala na místním hřišti taneční zábava.

Další kolo a to čtvrté ze seriálu Táborské hasičské ligy se odehraje 12.června 2010 od 13:00 hodin na fotbalovém hřišti v Košicích.

Autor: Paťák - SDH Chotěmice