Sobota patřila dobrovolným hasičům z THL

Vydáno dne 23. 06. 2010 (5441 x přečteno)

Nová Včelnice, Kamenice nad Lipou – V sobotu 19. června se konalo 5. a 6. kolo soutěží požárních útoků ze seriálu Táborské hasičské ligy. Tentokrát jsme se naposledy podívali na Jindřichohradecko. Celý den bylo zamračené, však přijatelně teplé počasí s mírným večerním ochlazením. Na denní soutěž do perfektně vybaveného sportovního areálu dorazilo 21 mužských a 10 ženských družstev. Vše vypuklo ve 13:00 hodin.

Putovní pohár starosty města Nové Včelnice a maximální počet 20-ti bodů si v tomto roce poprvé odvezli muži ze Žďáru. Loňští celkoví vítězové se opět dostávají do formy. Jedna z  nejlepších drah napomohla dobrým rozběhem a o 17.73 sekund později už byli cílové terče sraženy.

img

Tartan zřejmě svědčil i Dvoreckým. Ti i s nepatrným prostřikem dokončili požární útok za 18.63 sekundy, za což stáli na stříbrném stupni vítězů. Na 3. místě skončil Kámen s časem 18.67 sekundy. O jednu příčku níže, tedy na 4. bramborovém místě se umístili kluci z Chotěmic. Za čas 18.73 sekundy může levý proud, kterému přišla o chvilinku déle voda.

img

První pětku uzavírala Stoklasná Lhota se srovnatelnými sestřiky proudařů za 18.85 sekundy. Poslední čas pod 19 sekund, tedy 18.97 s, získal Chrbonín A.

img

Na 7. místě skončila Kunemil z Havlíčkobrodska s časem 19.26 sekundy, dále Heřmaneč (19.60 s) a Tučapy dorost (19.94 s). 10. místo patřilo Řepči za dosažený čas 20.31 sekundy.

Ženy pro změnu bojovali o zlatou trofej. Děvčata z Chotěmic si zopakovaly loňský rok a dojely si opět do Nové Včelnice pro svůj nejlepší letošní čas. Po rozsvícení terčů v čase 18.80 sekundy byla na nich vidět veliká radost. Svůj rekord z téhož místa lepší o 1 setinu sekundy sice nezlepšily, ale ukázaly, že na to mají.

img

Druhé zůstaly Dvorce za prostřik pravé proudařky. Za čas 19.26 sekundy si ale také odvezly hodnotné ceny. Dále jsme viděly těsné časy nad 21 sekund. Tedy krásných 21.13 sekundy si zaslouženě připsaly ženy z Chrbonína. Dále skončil Načeradec s časem 21.22 sekundy a 5. místo obsadila Kamenice n/L za čas 21.32 sekundy. Domácím se útok nepovedl.

img

Není pravda, že nejlepší proudař musí být z vítězného družstva. U žen takto byla oceněna Kateřina Vejdová ze Dvorců a u mužů Zbyněk Novák z Chotěmic.

Doprovodná finálová soutěž dopadla následovně: 1. místo si udržel Žďár za čas 15.05 sekundy. Na 2. místě skončili Chotěmice (15.28 s), 3. místo pro Kámen (15.71 s), 4. místo Stoklasná Lhota (15.98 s), 5. místo Dvorce (16.54 s) a poslední, kteří se mimochodem dostali do finále díky vylosování, zůstali Kozmice (37.68 s).

Po vyhlášení denní soutěže se družstva přesunula do Kamenice nad Lipou, kde se od 20.00 hodin konala letošní první noční soutěž. Počet družstev se zvýšil na 13 ženských a 37 mužských. Ani diváků nebylo málo. Soutěžící povzbuzovalo přibližně 300 přihlížejících.

img

Nejprve šly na řadu ženy. Běhalo se na náměstí po dlažebních kostkách a k tomu ještě do kopce. To ovšem nevadilo ženám ze Dvorců. Ty si poradí za každé situace. Holky běžely co nejrychleji to šlo, aby dosáhly čáry stříkání. Čas 21.83 sekundy nakonec byl nejlepší ženský útok večera. Stříbrnou příčku obsadily ženy z Chotěmic, které šly už po kluzkém terénu opatrněji, však na jistotu. Bohužel přivřený levý proud vystříkl později a srazil terč až v čase 22.32 sekundy. Třetí místo patřilo domácím ženám, které za bouřlivého potlesku obecenstva předvedly útok za 22.65 sekundy. Možná se ukázala výhoda znalosti terénu. Na 4. místě skončila Nová Včelnice s časem 23.15 sekundy. Holky zřejmě seděly daleko od terčů, proto je srážely o něco déle než ostatní. Pětku uzavírali Kozmice. Děvčata vyběhly kopec za 25.37 sekundy. Mnoho týmů zradila rychlá voda. Chrbonínské ženy ji také moc brzy poslaly dopředu svým běžkyním. Ty nakonec rozsvítily terče v čase 28.48 sekundy (7. místo).

img

O příčku níže skončily Tučapy, kterým zkazila čas vypůjčená levá proudařka. Měl hodnotu 31.90 sekundy.

img

Ani na muže nečekali super výkony. Bylo znát, že se neběží po rovince jako přes den na včelnickém stadionu. Nejlepší čas 17.59 sekundy patřil Kunemili. O prasátko pro vítěze přišli muži z Chotěmic, kteří však předvedli krásný čas 17.61 sekundy. Za to si připsali nejlepší kluci z Táborska do sčítací tabulky 17 bodů. Na 3. místě skončil Kámen (17.89 s) a na čtvrté byli Krasonice (17.96 s). Hezké 5. místo patřilo Tučapskému dorostu. Kluci běželi na maximum a cíl sestříkli souběžně v čase 18.77 sekundy. Dokonce předčili Chrbonínské áčko, kterému patřilo 6. místo a čas 18.95 sekundy za prostřiky obou proudařů. Nečekaně jsme mohli vidět i prostřiknutí věčně nejrychlejšího levého proudaře ze Žďáru. U hodnoty 19.66 sekundy bylo na výsledkové listině připsáno 7. místo. Dále pokračovala Nová Včelnice (19.98 s), Želeč (20.54 s) a opět 10. místo pro Řepeč (20.91 s). Útok se moc nevyvedl Stohlasné Lhotě kvůli nezapojení pravé proudnice. Signalizační světýlko se rozsvítilo v čase 27.48 sekundy (21. místo). Ani domácí neměli štěstí. Ty nedokončili svůj pokus po chybě béčkaře, který nezapojil svůj spoj. Dokonce jedni z favoritů večera nedokončili. Byli to Dvorce, kteří vzdali svůj výkon poté, co rozdělovač udělal chybu a nezapojil levý ,,céčkový,, spoj.

Vyhlášení soutěže se zúčastnili jen vytrvalci, protože proběhlo kolem 2. hodiny ranní, což bylo po celodenním vypětí dost vysilující. Pořádající hasiči rozdávali soutěžícím hodnotné ceny. Někdo si dokonce odvezl i zvířátko jako prase, kačenku či králíka. Hlavní výhrou byl putovní pohár věnovaný starostou města.

Současné průběžné pořadí po 6-ti soutěžích je následující:
MUŽI: 1. místo Chotěmice (78 b), 2. místo Žďár (68 b), 3. místo Dvorce (65 b), 4. místo Chrbonín A (58 b) a 5. místo Dolní Němčice (40 b).
ŽENY: 1. místo Dvorce (82 b), 2. místo Chotěmice (72 b), 3. místo Kamenice n/L (56 b), 4. místo Nová Včelnice (51 b) a 5. místo Chrbonín (45 b).

Příští týden 26. června se podíváme do Chrbonína, kde se snad v obci nenajde nikdo, kdo není hasičem. Soutěž se koná jako vždy od 13.00 hodin. Bude připraven doprovodný program jako je přetahování lanem a večerní diskotéka. Všichni jste srdečně zváni!