Ve Dvorcích tradičně vypukl další ročník Táborské

Vydáno dne 22. 05. 2012 (2732 x přečteno)

V sobotu 12. května 2012 odstartoval VI. ročník 14-ti dílného seriálu soutěží s názvem „Táborská hasičská liga“. Jak již tomu bývá zvykem, první soutěž roku 2012 se konala ve Dvorcích. O pohár místního SDH bojovalo 32 mužských a 14 ženských družstev z celého Jihočeského kraje.

Ve 12:45 hodin proběhl nástup družstev. Po čtvrt hodině proběhl první požární útok nové sezony. Celý den moderoval a hudebně doprovázel DJ Honza Pekárna (DiscoAgent). Role hlavního rozhodčího a startéra se ujal pan Jiří Šustr. Novinkou letošního ročníku je pomocný rozhodčí na „ulité“ starty. Toho se zhostil pan Jaromír Mendl z  Přehořova. Na čáru stříkání dohlížel Jiří Čihák z Dlouhé Lhoty. Měření hadic měl na starosti Jaroslav Novák ze Soběslavi. Časomíru „tradičně“ ze Strmilova obsluhoval Ruda Séč spolu s Helenkou a Jardou Paulusovými.

Jako obvykle se začalo mužskou kategorií. Na 1. místě se umístilo družstvo Jankova z Benešovska. Dosaženým časem 17.12 s potvrdili to, že se i letos chtějí prát o přední příčky v celkovém pořadí. Na místě druhém skončilo domácí „Áčko“ s mírným prostřikem na pravém proudu. Ale i tak dokončeno v parádních 17.92 s. Bronzovou příčku obsadil Bohdalín s časem 18.15 s. Na 4. místě Žďár a výsledný čas 18.46 s. Po dlouhé odmlce se ukázali „Dudáci“ z Drachkova a předvedli se časem 18.51 s. Asi největší překvapení 1. kola THL byli stále se lepšící muži ze Slap u Tábora. 6. místo získali za čas 18.61 s. Šťastnou sedmičku obsadili muži z Kamenice nad Lipou. Do průběžného pořadí si zapsali 9 bodů za dosažený čas 18.91 s. Jaronice z Českobudějovicka se umístily na 8. místě s časem 19.05 s. Chlapci ze Řepče obsadili devátou příčku s časem 19.51 s. Desítku uzavírali Chářovice „A“. I s prostřikem na levém proudu bylo sraženo v čase 19.62 s. Levý proudař rozsvítil terč za 17.95 s. Největší favorité a obhájci vítězství, muži z Chotěmic, bohužel nedokončili svůj pokus. To vše kvůli nezapojené hadici na levém proudu.

V ženské kategorii zvítězila Nová Včelnice s dosaženým časem 19.19 s. Za svou píli získala zlatý pohár a 10 bodů do průběžného pořadí. Na 2. místě skončilo „áčko“ domácích žen. Na stříbrný stupeň vítězů se dostaly za čas 19.93 s. Na 3. místě s rovnými 20.00 s byla Kamenice nad Lipou. Na 4. místě se umístily ženy z Chrbonína. Výsledný čas činil 20.07 s. První pětku uzavřely ženy z Chotěmic. Po chybě na koši a mírném prostřiku na levém proudu byl výsledný čas 21.16 s. Dále následovalo 6. místo pro Dvorce „B“ za čas 22.10 s. 7. místo si připsaly ženy z dalekého Jankova za čas 22.78 s. 8. místo patřilo Řepči za čas 22.84 s. Na dalších místech následovaly dorostenky z Kamenice nad Lipou, Načeradec, Košice a Želeč. Svůj pokus nedokončil tým žen z Kozmic a Tučap.

Do finále mužů postoupilo 5 nejlepších týmů ze základního kola. Umístili se v tomto pořadí: na 1. místě Jankov s časem 14.64 s, 2. místo Žďár s časem 15.55 s, 3. místo Bohdalín s časem 15.71 s, 4. místo Drachkov s časem 15.86 s a na posledním místě byli muži ze Dvorců „A“, kteří požární útok nedokončili.

Nejrychleší sestřik dne v mužské kategorii vyhrál Jiří Novák z Jankova 17.07s.V ženské kategorii to byla Nikola Brýnová z Nové Včelnice za 18.48s.

Na druhé kolo THL se přemístíme na Jindřichohradecko. SDH Žďár pořádá již 18. ročník soutěže v požárním útoku na hřišti u hasičské zbrojnice. Zahájení soutěže je jako vždy ve 13:00 hodin. Všichni jste samozřejmě srdečně zváni.

Autor: Paťák